Tutvustus

Toimumisaeg: 14.-15. juuli 2017

RR ESTONIA Tartu Ralli on sel aastal märksa erilisem - liikusime kuupäevadega südasuvisesse aega ning anname endast veelgi rohkem, et teha üks väga suurejooneline üritus, mis on mõeldud kõigile - olgu sa väike või suur.

Ralli üldine tegevus algab juba Neljapäeval, 13. juulil, kui üksteise vastu mängivad korvpallis Võistlejad ja Toetajad.

RR ESTONIA Tartu Rally sõidetakse Tartu-, Põlvamaa ja Elva teedel. Ralli saab traditsiooniliselt alguse Tartu Raekojaplatsilt, kui reedel, 14.juulil kell 17:00 sõidab esimene võistlusauto stardipoodiumile. Enne kui sõitjad suunduvad ralli esimesele katsele saavad kõik piloodid spetsiaalsel rajal kätt proovida raadioteel juhitava mudelautoga. Kõige kiirema aja välja sõitnud piloot saab selle auto endale auhinnaks.
Reedet alustatakse kahel korral sõidetava 10,53 km pikkuse Sirvaste katsega ning päev lõpetatakse korduvkatsena sõidetava Põlva linnakatsega. Laupäeval ootab võistlejaid ja pealtvaatajaid kuus kiiruskatset, mille hulgas kahel korral läbitav väga tehniline ja paljude trampliinidega 31,26 km pikkune Hädaküla katse. Ka laupäeval saavad pealtvaatajad näha linnakatset, mis sõidetakse Elva linnatänavatel. Tänavuse ralli punktikatseks on SS9 Penetron (14,80km). Ühtekokku läbitakse kahe võistluspäeva jooksul 133,89 katsekilomeetrit. RR ESTONIA Tartu Rally 2017 võitjad sõidavad Tartu raekojaplatsil asuvale poodiumile laupäeval kell 17:15.

Mõlemal võistluspäeval on pealtvaatajaid ootamas ka meelelahutusprogramm. Reedel kella 15:00st saab Tartu Raekoja platsil näha erinevaid esinejaid, kelle hulgas on ka trummidega GRES Macieira De Quro- Kuldne Õunapuu. Laupäeval peale kuuenda katse esimest läbimist, kell 12:15, pakub suurepärast meelelahutust Lukuproff 24 pealtvaatajapunktis Hellad Velled.
Enne Elva linnakatset, kell 13:00, toimub Elva Linna kultuurikeskuse ees aga järjekordne kontsert GRES Macieira De Quro- Kuldne Õunapuu poolt.

Koostöös Delfi ja Baltic Broadcastinguga jõuab rallifännideni live pilt ka Tartu Rally avamis- ja finišipoodiumist Tartu Raekojaplatsilt ning samuti saavad fännid jälgida otsepildis ka nelja kiiruskatset – SS3/4 Põlva linnakatse, SS5 TV6 ja SS8 Elva linn.

Ralliraadio on Ring FM, mis levib Tartu sagedusel 104,7 ning Põlva ja Võrumaal 101,7 MHz. Stuudios tervitavad rallifänne Marek Lindmaa ja Simo Koskinen ning katselõpu intervjuusid toovad kuulajateni Gunnar Siiner ja Mikk Saarela.

RR ESTONIA Tartu Rally 2017 kiiruskatsed on pealtvaatajatele tasulised. Kahepäevane rallipass, mis tagab pääsu kõigile soovitud kiiruskatsetele, maksab täiskasvanutele 10 eurot.
Rallipassid (10€ tk.) müügil alates 1. juulist järgnevates Euronicsi poodides:
  • Võru
  • Põlva
  • Tartu Lõunakeskus
  • võistluskeskuses rallipood.ee telgis
  • ning eraldi katsetel
Alla meetri mehed pääsevad ralliraja äärde tasuta. RR ESTONIA Tartu Rally 2017 võistlejate nimekirja, katsete kaardid jpm. leiab ralli nädala kolmapäeval ilmuva Autolehe vahelt, mis on saadaval ajakirjanduse müügipunktides üle Eesti. 

Fänniriideid on võimalik osta RALLIPOOD.EE telgist võistluskeskusest.