Viru Ralli 2019 Tagasi
Grossi Toidukaubad Viru ralli võitsid Georg Gross – Raigo Mõlder
15.06.2019
Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge kolmas etapp Grossi Toidukaubad Viru ralli jätkus laupäeval seitsme kiiruskatsega. Võistlejaid ootas teisel võistluspäeval ees 81,83 katsekilomeetrit.

Laupäeva alustasid liidrina Georg Gross – Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC), kes edestasid Valerii Gorban – Sergei Larensit (Mini Cooper WRC) 4,3 sekundiga. Kolmandat kohta hoidsid reedeste katsete järel Raul Jeets – Andrus Toom (Škoda Fabia R5), kes kaotasid Gross – Mõlderile 17,3 sekundiga.

Teise võistluspäeva avakatsena sõideti 14,46 km pikkuse Sonda katsega, mille võidu võtsid Gross – Mõlder, kes edestasid Gorban – Larensit 11,3 sekundiga. Hommikuse katse avakurv sai saatuslikuks võistluspaarile Prii Koik – Kristo Tamm, kes oma Ford Fiesta R5 auto küljele keerasid. Auto jäi küll praktiliselt terveks, kuid kuna oli muda sees kinni, siis selleks korraks tuli katkestada.

Ka järgnevana sõidetud Sae katse parima aja sõitsid välja Gross – Mõlder, kes suurendasid enne päeva esimest hoolduspausi oma üldedu Gorban - Larensi ees 26,5 sekundile.
Peale hoolduspausi sõidetud Vinni ja Männikvälja katsete parimad ajad sõitsid välja Gross – Mõlder, kelle edu päeva teise hoolduse eel oli Gorban – Larensi eel 49,9 sekundit. Absoluutarvestuse kolmandad olid Jeets – Toom, kes jäid liidritest maha minut ja 49,2 sekundit.
Peale järjekordset hoolduspausi jätkus võistlus Vinni ja Sonda katsete korduvläbimistega.
Lisaks mõlema katse võidul, teenisid Gross – Mõlder lisapunktid Sonda katselt, mis oli Grossi Toidukaubad Viru ralli punktikatseks.

Enne rallit lõpetanud Rakvere linnakatset oli Gross – Mõlderi edu Gorban – Larensi ees 1.18,7 ning Jeets – Toomi ees 2.25,4.

Kui kõik laupäevased kruusakatsed võitsid Gross – Mõlder, siis 2,93 km pikkuse Rakvere linnakatse võidu võtsid Gorban – Larens, kes edestasid 1,2 sekundiga Jeets – Toomi.
Viimasele katsele kindlate liidritena startinud Georg Gross – Raigo Mõlder ei pidanud enam linnakatsel täiega pingutama ning said sõitu nautida ja rajaäärde tulnud pealtvaatajatele pakkuda rehvide suitsedes ringteel lisatiire.

Grossi Toidukaubad Viru ralli 2019 võitjana sõitsid finišipoodiumile Georg Gross – Raigo Mõlder, kellele see oli nende karjääri neljandaks ühiseks Viru ralli üldvõiduks.
Sarnaselt möödunud aastaga teenisid Lääne-Virumaa teedel sõidetud rallil teise koha Valerii Gorban – Sergei Larens, kes jäid võitjatest maha 1.13,8.

„Ralliga jään väga rahule. Eile lõhkusime viimasel katsel rehvi ja tekitasime endale paar momenti, kuid õnneks palju aega ei kaotanud. Tänane päev saime hommikul kohe minema ja tempo oli suhteliselt ok. Auto võimaldab kindlasti veel, aga meil on oma fun jaoks hoog juba päris hea ja tunne samuti,“ võttis Gross koduteedel võidetud ralli kokku.

„Järgmisena ees ootav Rally Estonia saab nüüd olema täitsa teine ralli. Iseenesest peaks tunne olema ok, aga eks seal on maailma mehed kohal,“ jätkas Gross.

Absoluutarvestuse kolmas koht hooaja esimese stardi teinud Raul Jeets – Andrus Toomile, kes kaotasid võitjatele 2.21,7.

Kui EMV1 klassis ehk absoluutarvestuses jagasid esimesed kaks kohta Gross – Mõlder ja Gorban – Larens, siis kolmanda koha teenisid selles arvestuses Roland Murakas – Kalle Adler (Ford Fiesta), kes jäid 10 katse kokkuvõttes Gross – Mõlderist maha 2.34,4.

EMV2 ehk N4 ja R5 arvestuses võitsid hooaja kolmanda meistrivõistluste etapi Jeets – Toom, kelle edu Tomasz Kasperczyk – Damian Syty (Ford Fiesta R5) ees oli 1.58,3. Kolmandaks tõusid selles klassis viimase katsega Aleksei Semenov – Igo Marov (Mitsubishi Lancer Evo X), kes jäid eestlastest maha 4.17,1.

EMV3 ehk kaheveoliste kuni 1600ccm (R2,R1,A6) klassis ning Estonian Junior Challenge sarjas võtsid kindla klassivõidu Ken Torn – Kauri Pannas (Ford Fiesta R2T).  Laupäeval kõik katsevõidud võtnud saarlased edestasid 10 katse kokkuvõttes Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T) 29 sekundiga.

„Teised kutid said enne rallit testida, a meie kasutasime eilset päeva testina. Olen võtnud seda nädalavahetusel funina ja tore on autos olla ning naudime. Hetkel  veel Rally Estonia osas ei tea, sest me sõidame enne Poolas ERC. Sõidame selle ära ja siis vaatame,“ võttis Ken Torn hooaja kolmanda Eesti meistrivõistluste etapi kokku.

Mõlema arvestuse kolmas koht Robert Virves – Sander Pruulile (Ford Fiesta R2T),  kes jäid Torn – Pannasest 47,9 sekundi kaugusele.

EMV4 ehk rahvusliku rühma E12 neljaveoliste autode arvestuses teenisid hooaja kolmandalt etapilt maksimumpunktid Edijs Bergmanis – Edgars Grins (Mitsubishi Lancer Evo IX). Reedes võistluspäeva järel EMV4 klassi juhtinud Siim Aas – Vallo Vahesaar (Mitsubishi Lancer Evo IX) pidid lõpuks leppima teise kohaga ja jäid lätlastest maha 36 sekundiga. Klassi kolmas koht Aiko Aigro – Kermo Kärtmannile (Mitsubishi Lancer Evo VIII), kes kaotasid klassivõitjatele 1.43,2.

EMV5 klassis ehk rahvusliku rühma E9 kaheveoliste kuni 1600ccm mootoriga autode arvestuse esikoht idanaabritele Klim Baikov - Andrey Kleshchev (VAZ 2105). Nende edu Raido Laulik – Karl Küttim (Nissan Sunny GTI) ees oli 1.21,2 ja Patrick Juhe – Magnus Lepp (Honda Civic) ees 3.00,1.

Kaheveoliste klassis EMV6, kus võisteldakse esiveoliste autodega, mille mootorimaht on vahemikus 1600-2000ccm, võtsid klassivõidu Kristo Subi – Raido Subi (Honda Civic Type-R). Subide järel said teise koha David Sultanjants – Siim Oja (Citroen DS3), jäädes neist maha 28,8 sekundiga. Klassi kolmas koht Harri Rodendau – Lauri Õllile (Ford Escort MK2), kellel kogunes Subidele kaotust 37,3 sekundit.

EMV7 ehk tagaveoliste rahvuslikus rühmas E11, kus võisteldakse autodega, mille mootori maht on üle 2000ccm, lõpetasid Viru ralli kaks võistluspaari. Esikoht Ott Mesikäpp – Raiko Lillele (BMW M3) ning teine Raiko Aru – Veiko Kullamäele (BMW M3), kes kaotasid klassivõitjatele 15:29,4.

Veoautode klassi EMV8 klassi hooaja esimese võidu võtsid Taavi Niinemets – Esko Allika (GAZ 51A).
Klassi teine koht Kaido Vilu – Ants Uustalule (GAZ 51), kes jäid võitjatest maha 1.54,9. kolmandad olid Meelis Hirsnik – Illimar Hirsnik (GAZ 51), kes jäid Niinemets – Allikast maha 2.27,5.

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad nelja nädala pärast, kui 12.-14.juulini sõidetakse Shell Helix Rally Estonia.