Tagasi
Reinis Nitišsi ootab ees kaheaastane ralliprogramm
21.01.2020
Kahekordne FIA ​​Euroopa rallikrossi meister Reinis Nitišs on võtnud vastu uue väljakutse ning teeb 2020. aastal kaasa terve Läti ja Eesti autoralli meistrivõistluste hooaja, et valmistuda 2021. aasta väljakutseks - teha debüüt FIA juunioride maailmameistrivõistlustel (JWRC).

Reinis Nitišs on olnud rallikrossiga seotud ligi kümme aastat ja selle aja jooksul on ta saavutanud kaks FIA ​​Euroopa rallikrossi tiitlit (2013.a Super1600 ja 2018.a Supercar klassis), astunud kaheksa korda FIA rallikrossi ​​maailmameistrivõistluste poodiumile, saavutanud 2014. aastal üldarvestuses kolmanda koha ja on endiselt kõigi aegade noorim World RX-i etapi võitja. Lisaks kõigele sellele on Nitišs läbi aastate oma koolitusprogrammi raames osalenud mitmel rallil ja vähestest kogemustest hoolimata näidanud üles head töövõimet ja potentsiaali.

„Viimased paar kuud on olnud väga töised. Otsustusprotsess, planeerimine, meeskonna kokkupanek, auto ostmine ja väljaõpe - kõik see on põhjustanud minu karjääris suurima muutuse. Ja olen kindel, et paljudele tundub see väga ootamatu käik. Rallikross on väga sündmusterohke spordiala ja hoolimata asjaolust, et eelmine hooaeg näitas minu potentsiaali olla parimate seas, vähendab rallikrossi rahaline külg minu võimalusi pääseda terveks hooajaks ükskõik millisesse tippmeeskonda,” räägib Reinis Nitišs. "Seetõttu võtan vastu selle uue väljakutse, kus saame terve hooaja sõita, eesmärke seada ja nende nimel võidelda."

Esiveolises Ford Fiesta R2 autos võtab kaardilugejana koha sisse kogenud Andris Mālnieks. Plaan on saada 2020. aastal võimalikult palju kogemusi, osaledes peaaegu kõigil Baltikumi rallidel ja võideldes oma klassi tiitlite nimel Läti ja Eesti meistrivõistlustel. Sõltuvalt võimalustest võivad Nitišs / Mālnieks startida ka teistel piirkondlikel rallidel Euroopas.

„Tean, et võrreldes teiste noorte rallipilootidega, kes on selle spordialaga tegelenud mitu aastat, olen algaja. Seetõttu otsustasime 2020. aastal harjutada, et saada tundma selle spordi spetsiifikat, parandada oma oskusi ja treenida. Ent see ei muuda endiselt tõsiasja, et võitleme Baltikumi tiitlite nimel,” lisab Nitišs.

Eesmärgiks on 2020. aastal saadud kogemusi kasutada 2021. aastal FIA JWRC sarjas osalemiseks. Mõlemal aastal aitavad arenguprotsessis ja treenimisel kaasa kogenud treenerid ja juhendajad nagu Mattias Ekström ja Māris Neikšāns.

“Reinis on end viimastel aastatel rallikrossis tõestanud. Tal on kiirust ja annet. Samuti usun, et tal on intelligentsust ja mõistmist, et saada suurepäraseks rallisõitjaks,” ütleb Mattias Ekström, FIA rallikrossi maailmameister, kahekordne DTM meister.

„Oleme Reinisega osalenud mitmetel rallidel ja treeningutel ning meie koostöö on alati olnud meeldiv ja professionaalne. Oleme seadnud endale kõrged eesmärgid ja teame, et nende saavutamine ei ole kerge ülesanne, kuid oleme valmis selle nimel kõvasti tööd tegema,” ütleb Andris Mālnieks. “Rallikrossis on saavutused suuresti juhi enda teha, kuid ralli tulemus sõltub ka koostööst kaardilugejaga. Rajalegendi kirjutamine ja nende kuulamine on koolituse ülioluline osa ja üks 2020. aasta suurimaid väljakutseid. See on ka üks asi, milles saan oma suurte kogemustega Reinise arengule kaasa aidata.”

„Olen ​​tänulik oma toetajatele ja enda ümber olevale meeskonnale, kes toetavad minu uut väljakutset, ning olen väga motiveeritud, et seatud eesmärgid saavutada. 2021 on järgmine samm ülespoole, kui võistleme rallimaailma parimate juunioride vastu, ”lõpetab Nitišs.

Reinis Nitišsi rallidel osalemine on võimalik tänu firmadele Circle-K, Ginalas, Ošukalns, Citadele, Latvijas Gāze, Pafbet, Vizionette, Rīgas Brīvosta, Jēkabpilsi linn, Gefa Latvija, If kindlustus, Dynami:t, Rimi, Zebra, DELFI ja RA Events.

Terve hooaja jooksul on fotod ja muud meediumifailid pilveserveris saadaval siin: LINK.

Uudiseid ja muud teavet Reinis Nitišsi ja Andris Mālnieksi kohta leiab ametlikelt veebisaitidelt www.reinisnitiss.com, aga ka sotsiaalmeediast: Instagram /reinisnitiss, Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitisOfficial ja YouTube /ReinisNitissOfficial.

Foto: Renārs Koris