Lõuna-Eesti Rally 2018 Tagasi
AEGAON jätkab ka tänavu Eesti rallispordi toetamist
18.08.2018
Eesti esimene käekellade valmistaja AEGAON ja Lõuna-Eesti ralli korraldajad lõid taaskord käed, et katta võistluse auhinnalaud kodumaiste käekelladega. Nii ootab ka sel aastal ralli parimaid paare ees kaheksa stiilset ajanäitajat ning AEGAON nimeline Powerstage katse, mille võitjaile on suursponsoril varuks eriüllatus.

Tänavuse Lõuna-Eesti ralli kõige olulisem kiiruskatse Powerstage leiab aset Luhamaal ja kannab taaskord nime AEGAON. Tegemist on ühtlasi kogu ralli kõige pikema katsega, millel pikkust 14,87 km. Omanimelise etapi võitjaile on suursponsor lubanud välja anda eriauhinnaks äsja välja tulnud uue “Tabula Rasa” käekellamudeli.

“Oleme orgaaniliselt ja mõnusalt sulandunud ralliteemasse. Meie fänname seda, mida sõitjad rajal teevad ja oleme kuulnud, et ka vastupidi. Kui meie koostööst saabki traditsioon, siis on mul selle üle ainult hea meel,” kommenteeris jätkuvat koostööd AEGAON käekellade asutaja ja disainer Janno Roodi.

Eesti Autospordi Liidu pressiesindaja Rauno Paltseri sõnul on ralli korraldajatel au juba teist aastat järjest teha koostööd nii Eestis kui ka maailmas tuntud Eesti oma käekellade tootja AEGAON-iga.


“Kuna rallis on täpne aeg väga oluline, siis kannavad mitmed sõitjad just AEGAON käekellasid. Fännide hulgas on ka hetke kuulsaim Eesti rallimees, 4 MM-rallit võitnud Ott Tänak ning möödunud aastal kaardilugejana Lõuna-Eesti ralli võitnud Raigo Mõlder,” ütles Paltser.

Raigo Mõlderil on enda sõnul juba kolm AEGAON käekella ning tänavu jahib ta lisaks võidule ka neljandat.

“Võistlejatele meeldib väga oma pingutustele midagi vastutasuks saada, ent AEGAON looming on ka tõeline pilgupüüdja. Minult on väga palju küsitud, mis firma sellist kella toodab. Kui sõitsin Tänakuga WRC-s, siis näiteks “Peacemaker 65” oli ikka selline vau-faktor,”meenutas Mõlder, kes hakkab koos Georg Grossiga Ford Fiesta roolis tänavu favoriidina Lõuna-Eesti ralli võitu jahtima.

Korraldajate sõnul on rallile sel aastal oodata vähemalt 3000 pealtvaatajat nii siit- kui ka sealtpoolt lõunapiiri. Teiste seas on rajale oodata väga palju Läti rallisportlasi ning starti on lubanud tulla vanameister Margus Murakas Audi S1 roolis. Kaks päeva kestev Lõuna-Eesti ralli avatakse Võru kesklinna pargis 24. augustil. Kokku läbitakse 11 kiiruskatset, 5 neist on korduvkatsed ning kavas on ka Võru linnakatse.