Lõuna-Eesti Rally 2018 Tagasi
Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste etapile, Lõuna-Eesti rallile, registreerus 79 võistluspaari
21.08.2018
Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Võrumaa teedel Eesti meistrivõistluste kuues ja Läti autoralli meistrivõistluste viies etapp. Järjekorras 16. Lõuna-Eesti rallile registreerus 79 võistluspaari kümnest riigist. Võistluse stardirivi avavad hooaja kokkuvõttes 4WD absoluutarvestuses teist kohta hoidvad Georg Gross – Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC).

Möödunud aastastele Lõuna-Eesti ralli võitjatele pole sel rallil Mini Cooper WRC-ga konkurentsi pakkumas Valeriy Gorban – Sergei Larens, sest Gorban taastub seljavigastusest. Numbri all kaks saab lähte Egon Kaur, kes oma Ford Fiesta proto autol esimese stardi tegi just aasta tagasi Lõuna-Eesti rallil. Äsja 31.sünnipäeva tähistanud mehe kõrval võtab pärast rohkem kui aastast pausi taas koha Silver Simm. Ka järgnev auto stardirivis on Ford Fiesta proto. Selle roolis võtab teist korda sel hooajal sisse koha Roland Murakas ning tema kaardilugejaks on Kalle Adler. Esimese E-rühma autoga sõidavad üle stardipoodiumi Ranno Bundsen – Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo VIII).

Esimese kaheveolise autoga stardivad koduse hooaja kuuendale etapile 2011. aasta Lõuna-Eesti ralli võitjad Raul Jeetsi poeg, Gregor Jeets (Ford Fiesta R2) ja Kuldar Sikk. EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuses on nendele konkurentsi pakkumas ka mõlema arvestuse liidrid Ken Torn – Aleks Lesk, kes seekord rallile startimas tavapärase Ford Fiesta asemel Peugeot 208 R2 võistlusautol. Eestlastele on teist aastat järjest Lõuna-Eesti rallile konkurentsi tulnud pakkuma ka Oliver Solberg - Veronica Gulbæk Engan (Peugeot 208 R2), kes Läti Juunioride arvestuses hoiavad teist kohta.

Võistlusnumbri 35 all saab rajale Lõuna-Eesti ralli kolmekordne võitja Margus Murakas, kes rajale toomas Audi S1 proto auto ning kelle kaardilugejaks Rainis Nagel.

Eesti meistrivõistluste klasside liidritest on lisaks Torn - Leskile hooaja kuuendale mõõduvõtule startimas EMV3 klassi liidrid Allan Popov – Aleksei Krylov (Mitsubishi Lancer Evo IX), EMV4 arvestuse senise hooaja parimad Emils Blums - Didzis Eglitis (Mitsubishi Lancer Evo IX), EMV5 klassi juhtivad Karel Tölp - Martin Vihmann (Honda Civic Type R), EMV7 klassi senise hooaja parimad Madis Vanaselja - Jarmo Liivak (BMW M3), EMV8 liidrid Martin Saar – Karol Pert (VW Golf 2), Lõuna-Eesti teedel EMV9 klassi meistritiitlit kindlustada ihkavad Klim Baikov - Andrey Kleshchev (VAZ 2105) ning veoautode arvestuse EMV10 parimad Taavi Niinemets – Esko Allika (GAZ 51A).

Järjekorras 16.Lõuna-Eesti rallil sõidetakse 11 kiirukatset ning läbitakse 110,25 katsekilomeetrit. Reedel läbitakse karusell süsteemis neli kiiruskatset, millest kaks viimast sõidetakse Võru linnatänavatel. Linnakatsele on rallisõpradel võimalik kaasa elada ka Postimees online vahendusel. Ülekannet kommenteerib Kairi Rondo. Võistlus jätkub laupäeval seitsme kiiruskatsega. Tänavuse Lõuna-Eesti ralli punktikatse on SS10 Aegaon Watches (Luhamaa).
Lõuna-Eesti ralli punktikatse võitjaid ning lisaks kiireimaid lätlasi, parimaid esiveoliste arvestuse võistlejaid ja nobedamat veokaga sõitvat võistluspaari ootavad ees auhinnad Eesti esimese käekellatootja AEGAON poolt, kes on välja pannud mudelid „Tabula Rasa“ seeriast, mis on just autorallist inspireeritud.

Teist aastat järjest antakse Lõuna-Eesti rallil välja ka Aleksander Käo rändkarikas, mille möödunud aastal võitis Ken Torn.

Lõuna-Eesti ralli stardi- ja finišipoodium asub Võru keskväljakul ning hooldusala Pikk tänav 2a, A1000 marketi territooriumil.

16. Lõuna-Eesti rallipasse (käepaela) on võimalik soetada katsetelt ja kõikidest Võru Olerexi tanklatest ning ka Vastsesellina Olerexist, hinnaga 10 eurot. Katsete üksikpiletid on müügil katsetel ning hinnaks 5 eurot.

Lõuna-Eesti ralli 2018 võistlejate nimekirja, katsete kaardid jpm. leiab kolmapäeval ilmuva Autolehe vahelt, mis on saadaval ajakirjanduse müügipunktides üle Eesti.

Ametlik ralliraadio on RING FM, mis levib Võrumaal sagedusel 101,7 MHz. Stuudios tervitavad rallifänne Margus Kiiver ja Oskars Kaņeps-Kalniņš ning katselõpu intervjuusid toovad kuulajateni Gunnar Siiner ja Siim Metsmaa .

Fotod: Raivo Remmelgas