Rally Estonia 2019 Tagasi
Estonian Junior Challenge sarjas on oodata Shell Helix Rally Estonial põnevaid heitlusi
09.07.2019
  • Stardis JWRC ja FIA ERC sarjas osalevad eestlased
  • Sarja peaauhinna väärtus on 90 000 eurot
  • Eesti meistrivõistluse klassis EMV 3 stardis ka tugevad välissõitjad

Shell Helix Rally Estonia on Eesti autoralli meistrivõistluste etapiks ja selle sarja raames sõidetakse Estonian Junior Challenge sari. 2019. aastal on koostöös M-Spordi, Pirelli, MM-Motorspordi ja OT Racinguga korraldatava sarja peaauhinna väärtuseks 90 000 eurot. Igal etapil on heitlus selles sarjas olnud väga tihe ja sama on oodata ka Shell Helix Rally Estonial. Estonian Junior Challenge sõidetakse Eesti meistrivõistluste klassi EMV 3 sees. Selles klassis on Rally Estonial ka palju välissõitjaid.

Ametlikul WRC promotsioonirallil lähevad Ford Fiesta R3 autodega sõidetava Estonian Junior Challenge liidrina starti Ken Torn ja Kauri Pannas. Sel aastal on nende nimel ka kaks ERC FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste etapivõitu ERC 3 Junior klassis M-Sport meeskonna Ford Fiesta R2T võistlusautoga.

Ken Torn:
„Kodune konkurents on maru tugev, kõik poisid on väga kiired ja lihtsat pole siin midagi. Loomulikult on hea, et sellise mastaabiga sündmus Eestis korraldatakse, eks suurem tähelepanu on arusaadavalt WRC sõitjatel aga usun, et ka meie saame piisavalt pildis olla. Lisaks veel ka välissõitjad, kellega enda kiirust saab võrrelda. Rally Estonia on alati olnud mõnusa atmosfääriga ja saame nautida head rallinädalavahetust. Meie eesmärk on auto tervelt koju tuua ja koguda võimalikult palju punkte.“

Liidritest 30 punkti kaugusel on Robert Virves ja Sander Pruul, kolmandad, üheksa punkti kaugusel teisest kohast on Roland Poom ja Ken Järveoja, kes osalevad tänavu Junior WRC sarjas ja kelle parim tulemus selles sarjast on Rootsi teine koht. Kokkuvõttes on nad hetkel viiendad. Neljandalt ja viiendalt kohalt leiab vastavalt Kaspar Kasari, kelle kaardilugejaks on Rally Estonial Gabriel Müürsepp ning Gregor Jeetsi ja Kuldar Siku. Kõik sõitjad on Rally Estonial stardis. Eestlastest sõidab EMV3 klassis Peugeot 208 R2 autoga Georg Linnamäe, kelle kaardilugejaks on Volodymyr Korsia. Väliskülalistest tasub ära märkida 2018. aasta Prantsusmaa juunioride meister Adrien Fourmaux koos Renaud Jamouliga, kes on tänavu osalenud ka autoralli maailmameistrivõistlustel. Samuti Adam Westlund koos Joakim Sjobergiga, kes on hetkel Läti meistrivõistluste liidrid juuniorklassis. Kaugeimad külalised esiveoliste autode klassis tulevad aga Indiast ja Tšiilist.

Shell Helix Rally Estonia katsete ja ametlike pealtvaatamiskohtade osas saab parima ülevaate Shell Helix Rally Estonia ametlik ralliajakirja abil, mille vahelt leiab kõik kaardid, pealtvaatamiskohad ja kogu muu vajaliku ralli külastamiseks. Ametlik ralliajakiri on saadaval Circle K jaamades üle Eesti.

Rallipassid on Circle K jaamades üle Eesti müügil hinnaga 34 €, ralli ajal katsetelt kohapeal ostes 40 €.

Kõigil, kes plaanivad tulla tänavusele Shell Helix Rally Estoniale, aga pole veel majutust leidnud või välja valinud, soovitame kindlasti tutvuda Rally Estonia kodulehel oleva valikuga, kust leiab erinevaid võimalusi alustades kodumajutusest ja lõpetades hotellidega, pidevalt uueneva valiku leiab siit: https://rallyestonia.ee/pealtvaatajale/majutus/koik-majutused/

Samuti on võimalik kõigil soovijatel pakkuda kodumajutust läbi Rally Estonia kodulehel oleva platvormi, kuhu oma majutuse lisamine on lihtne, seda saab teha siin:  https://rallyestonia.ee/pealtvaatajale/majutus/kuulutuse-lisamine/

Shell Helix Rally Estonia 2019 sõidetakse 12.-14. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel ning see on FIA European Rally Trophy ning Eesti ja Läti meistrivõistluste etapp ja WRC ametlik promotsiooniralli.