Neste Harju Rally 2017 Tagasi
Miko Niinemäe – Martin Valter jäid Neste Harju Rally avapäevaga rahule
27.05.2017

Reede alanud Neste Harju Rally avapäeval sõideti neli kiiruskatset, kogupikkusega 18,46km.


EMV6 klassis ja Estonian R2 Challenge sarjas osalevad Miko Niinemäe – Martin Valter (Ford Fiesta R2T) alustasid võistluspäeva koolitusega, mis oli mõeldud kõigile noortele R2 klassi võistlejatele. Koolitust, mille teemadeks olid ohutus, rehvid ja vedrustus viisid läbi Kuldar Sikk, Silver Kütt ja Juss Roden.

Võistluse avakatsena sõideti kahel korral läbitud 8,73 km pikkune Aela katse, mille esimeselt läbimiselt said Niinemäe – Valter kirja oma klassi seitsmenda (+12,4) ja sama katse korduvläbimiselt neljanda (+4,8) aja.

Päev lõpetati Ülemiste Citys, kus kahel korral sõideti 0,74 km pikkune linnakatse. Kui katse esimese läbimise lõpetasid Miko ja Martin viienda ajaga (+2,3), siis päeva lõpetati oma klassi teise ajaga (+2,0).

Peale nelja sõidetud kiiruskatset juhivad EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuses Ken Torn – Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T). Miko Niinemäe – Martin Valter hoiavad enne laupäevaseid katseid viiendat kohta ning kaotavad klassi liidritele 15,4 sekundiga.

„Ralli esimestel kilomeetritel otsisime käike, mis kurvide läbimiseks selle autoga on õiged, aga kui see osa loogiliseks muutus siis tekkis ka natuke hoogu juurde. Martiniga oleme rahul, et umbes peale kümmet esimest kilomeetrit kruusal saime juba sellise hoo üles, mis oli konkurentsivõimeline. Laupäeval proovime natuke seadistust muuta, et veel autot natuke endale sobivamaks saada,“ võttis Miko Harju Rally avapäeva kokku.

Neste Harju Rally teisele võistluspäevale stardivad TOP10 autod pööratud järjestuses.Esimene võistlusauto stardib teise võistluspäeva avakatsele SS5 Aruküla (Infraroad) kell 08:05.Laupäeval ootab võistlejaid ja pealtvaatajaid kuus kiiruskatset, kogupikkusega 73,68km.
Ralli punktikatseks on 13,49 km pikkune SS10 Voose 2 (A+ Autorent).
Neste Harju Rally võitjad sõidavad Ülemiste Citys olevale poodiumile laupäeval kell 16:00.

Neste Harju Rally 2017 avapäeva detailsed tulemused leiab Eesti autoralli meistrivõistluste uuelt veebilehelt - autoralli.ee