Tallinna ralli 2018 Tagasi
Roland Poom ja Ken Järveoja lähevad Tallinna rallil püüdma hooaja esimesi punkte
10.05.2018

Eesti autoralli meistrivõistlused ja Estonian R2 Challenge sari on kolme kuu pikkuselt pausilt tagasi ning ees on ootamas hooaja esimene kruusaralli.
Järjekorras 34. Tallinna rallile on end Estonian R2 Challenge ja EMV6 klassi arvestuses registreerinud seitse võistluspaari, kelle hulgas ka Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T).

Kui jaanuaris sõidetud Aluksne ralli tuli Rolandil ja Kenil tänu võistluse eel ilmnenud tehnilistele probleemidele vahele jätta, siis veebruaris olid mehed Sarma rallil stardis. Hooaja teist talverallit alustati oma klassi katsevõiduga.
Sealt edasi heideldi kohtade 4-5 eest, kuni eelviimasel katsel tekkis autol tehniline probleem, mille järel rajalt välja sõideti. Probleemidest hoolimata starditi viimasele katsele teadmises, et kuuenda koha punktid on veel reaalsed, kuid nendele tõmbas kriipsu peale viimase katse finišis ilmnenud mootori õlileke.
Nüüd on need talvised probleemid seljataha jäänud ning Roland ja Ken täis tahtmist, et korraliku saagiga avada ka hooaja punktiarve. Sellele annab alust enne hooaja esimest kodust rallit tehtud korralikud testid.

„Nädalavahetusel testisime Lõuna-Eestis. Katse oli kiire ja Tallinna ralli iseloomuga üsna sarnane. Sai peale pikka pausi käe soojaks. Kolmapäeval tegime veel lühikese testi ka Lääne-Virumaal, Viitnal, kus katse oli iseloomult tehnilisem ning pinnas sarnasem Tallinnale.
Tunne on hea ja hooaja alguses soetatud uue autoga oleme kohanenud, ehk selle taha enam midagi jääda ei saa. Kindlasti tuleb nädalavahetusel põnev ralli,“ sõnas Roland enne eesootavat rallit.

Rolandit ootab eeloleval nädalavahetusel ees tema karjääri kolmas ja Keni kaheksas Tallinna ralli. Üheskoos istuvad need mehed Tallinna rallil esimest korda ühes autos.

Tallinna ralli start antakse 11. mail kell 17:30 Møller Auto eest . Esimesele 6,90 km pikkusele Vääna katsele stardib esimene võistlusauto kell 18:03. Eesti meistrivõistluste kolmas etapp, Tallinna ralli, sõidetakse Harjumaa teedel. Ralli võistluskeskus, hooldusala, start ja finiš asuvad Møller Auto Mustamäe esinduse ees, aadressil Mustamäe tee 6. Kokku sõidetakse kahe võistluspäeva jooksul 13 kiiruskatset, kogupikkusega 100,60 km. Ralli punktikatse on 8,80 km pikkune SS13 Lehola.

Uuendusena Eesti meistrivõistluste sarjas lähevad rallil igal päeval kõige ees rajale EMV6 klassi võistlejad. EMV6 klass stardib omaette rühmana kasvava kiiruse alusel alates esimesest startijast ja kannab stardinumbreid alates 200-st. Roland ja Ken saavad rajale neljanda autona, numbri 203 all.

Roland Poomi ja Ken Järveoja tegemistel saab eeloleval nädalavahetusel lisaks rajaääres olemisele pilku peale hoida läbi Eesti Autoralli meistrivõistluste kodulehe http://autoralli.ee/  ning kindlasti toome mõlema võistluspäeva lõpus FB vahendusel fännideni ka Rolandi värsked muljed.

Foto: Erakogu