Viru ralli 2018 Tagasi
Roland Poom valmistus koduteedel sõidetavaks Viru ralliks Lõuna-Eestis
14.06.2018
Juba sellel reedel antakse start Eesti autoralli meistrivõistluste neljandale etapile, Viru rallile. Rakvere , Viru-Nigula ja Vinni valla teedel sõidetav hooaja teine kruusaralli kulgeb mööda Rolandile tuttavaid teid, sest 22.aastane noor rallimees on kasvanud just nende teede ääres. Roland tegi oma elu esimese nö. suure ralli stardi 2012. aastal just kodusel Viru rallil ning on varasemalt koduteedel saanud võistelda kokku kolmel korral.

Kui Rolandile on see tema karjääri neljandaks Viru ralliks, siis tema kaardilugejale Ken Järveojale on see juba üheksandaks Virumaa teedel sõidetavaks võistluseks.

„Möödunud pühapäeval testisime Viru ralliks Lõuna-Eesti kandis. Palju kilomeetreid ei läbinud, sest saime hea tunde kätte ja autol vajalikud osad testitud. Ralli saab kindlasti olema huvitav, üle pikaaja saan taas sõita koduteedel. Sellel aastal peaksid katsed olema tugevama põhjaga ning korduvläbimisi katsetel ei ole, mis tähendab, et Viru rallile tavapäraselt väga raskeid olusid ilmselt ei tule. Eesmärk on kindlasti koduteedel anda endast parim ja lõpetada hea tulemusega,“ võttis Roland eesootava Viru ralli eel oma mõtted kokku.

Rolandi ja Keni jaoks on eesootav võistlus hooaja kolmandaks stardiks ning nende Ford Fiesta R2T võistlusnumbriks on Viru rallil 21. Meistrivõistluste klassi EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuses hoitakse 23 punktiga kuuendat kohta. Mai keskel sõidetud Tallinna ralli lõpetasid mehed EMV6 ja Estonian R2 Challenge teisel kohal ning olid ainus võistluspaar, kes klassivõitjate Ken Torni ja Aleks Leski kõrval katsevõiduni jõudsid.

Viru ralli start antakse reedel, 15.juunil kell 18:30 Kundas asuva Grossi Toidukaubad kaupluse eest ning avapäeval sõidetakse kaks kiiruskatset. Esimesele 11,80 km pikkusele Kunda Nordic Tsement katsele stardib esimene võistlusauto kell 19:12.
Kokku sõidetakse kahe võistluspäeva jooksul üheksa kiiruskatset kogupikkusega 106,37 km.

Foto: Ray Põder
Tekst: Rauno Paltser